Pracownia Komputerowa „pelg” powstała w marcu 1991r. jako firma zajmująca się nadzorem systemów komputerowych. Z czasem, po napisaniu własnych aplikacji wspomagających prace małych i średnich firm, rozpoczęliśmy sprzedaż oprogramowania m.in. w sieci Optimus S.A.

Od 1995r. rozszerzyliśmy swoją ofertę o sprzęt komputerowy i urządzenia fiskalne. Realizujemy kompleksową obsługę informatyczną – od projektu poprzez dostawę sprzętu komputerowego, instalacje i wdrożenie systemów informatycznych po nadzór i stałą opiekę nad poprawną pracą systemów.
Jesteśmy dealerem zaawansowanych systemów firmy COMARCH. Tworzymy też oprogramowanie pod indywidualne zamówienia klientów.

Ponadto oferujemy integracje kas i drukarek fiskalnych z systemami komputerowymi oraz innymi urządzeniami peryferyjnymi typu waga elektroniczna, czytnik kodów, kolektor danych. Realizujemy również wykonanie instalacji sieci komputerowych, zarówno małych typu „peer-to-peer” jak i dużych – opartych na serwerach dedykowanych – wykonanych w oparciu o okablowanie strukturalne.

Główny cel działalności firmy to kompleksowa obsługa informatyczna małych i średnich przedsiębiorstw oraz zaspokajanie potrzeb rynku w dziedzinie zaawansowanych rozwiazań informatycznych.